Sloučení půjčky do hypotéky

Máte sjednaných několik malých půjček a také uvažujete o hypotéce vztahující se k nemovitosti, pozemku anebo bytu? Pokud ano, pravděpodobně uvažujete také o tom, že byste si úvěry spolu s hypotékou sloučili dohromady a následně byste poté spláceli mnohem pohodlněji, než tomu bylo doposud. Vaše myšlenky se samozřejmě ubírají dobrým směrem, nicméně počítat s nějakým slučováním je v tomto případě spíše utopií. Nicméně podívejme se na celou situaci podrobněji.

Banky takto úvěry nesloučí

Jestliže se chystáte s prosbou o sloučení půjček a hypotéky do některé z bank, ušetříme vám cestu. Zapomeňte na to, že by byly ochotné vám v tomto ohledu pomoct. Uvidí-li bankovní úředník, že již dlužíte prostřednictvím některé z půjček, můžete se spolehnout na jeho negativní reakci. Banka vám úvěr zkrátka a jednoduše nedá. O nějakém slučování s hypotékou pak již nemůže být ani řeč. Konsolidaci banky ještě nabídnou, nicméně za zcela specifických podmínek a záruk ze strany svých klientů.

Nebankovní společnosti nabízí konsolidaci

Zajímavou volbou je konsolidace půjček u některých nebankovních společností. Ty jsou zpravidla schopné sloučit půjčky až do celkové výše okolo 600 000 korun. Někdy se můžete jednat i o sumu vyšší. Všechno se odvíjí od konkrétní situace. Počítat byste ovšem neměli s tím, že bude všechno sloučeno do hypotéky. Jednat se bude o klasický úvěr, z něhož budete moci využít peníze na cokoli dle vaší libosti. Možná se tedy hodí spíše označení americká hypotéka.

Skutečně se vám to vyplatí?

Před jakoukoli konsolidací půjček je nutné si položit otázku, jestli se skutečně vyplatí, anebo bude-li lepší přistoupit k jinému systémovému řešení celé situace. Alternativ je skoro vždy více. Zejména u některých nebankovních konsolidací je třeba říct, že nemusejí být vůbec tak výhodné, jak by se na první pohled mohly zdát!

Author: admin