Splatit úvěry půjčkou není vždy špatné

Půjčka není v současné době ničím výjimečným ani něčím, za co by se člověk musel stydět. Úvěry a půjčky se stanou problémem tehdy, přecení li dlužník své možnosti a vezme si příliš vysokou půjčku nebo si sjedná více půjček, než které je pak schopen splácet.Do situace, kdy bude mít problémy s pravidelným splácením, se člověk nemusí dostat vlastní vinou. Může onemocnět, ztratit zaměstnání, dostat se do komplikované rodinné situace. Pokud nemohou pomoci příbuzní nebo známí a banka nechce slyšet o odkladu s plátek, mohou nastat velké potíže.

Komu vycházejí věřitelé vstříc

Banky i nebankovní instituce sice houfně nabízejí nejrůznější možnosti odkladu nebo dokonce zastavení splátek, ale ne každý dlužník bude mít možnost tyto nabídky využít. Každý klient, který o úpravu splátek požádá, musí splňovat určitá kritéria. Především musí mít dostatečný příjem a nesmí být předlužený. Také pokud by se již se splátkami opozdil a ocitl se v registru dlužníků, může na jakoukoli vstřícnost zapomenout a bude si muset poradit jinak.

Za určitých podmínek další půjčka pomůže

Obecně se tvrdí, že splácet půjčky další půjčkou je to nejhorší, co člověk může udělat. Za určitých podmínek to však není pravda. Vždyť například tolik doporučovaná a chválená konsolidace půjček je také další půjčka, kterou využijete na splacení předchozích závazků. Je však potřeba dodržet několik pravidel. Především vybrat takovou půjčku, která bude levnější, uhradit půjčky, s jejichž splacením máte problémy, prodloužit termín splatnosti tak, aby celkové splátky klesly na únosnou úroveň a hlavně si již nepůjčovat. Sebekázeň je zde velice důležitá.

Neodkládejte řešení finančních potíží

Pokud již máte finanční potíže nebo vidíte, že se situace stává obtížnou, neodkládejte pokusy o řešení. Pusťte se do jednání s poskytovateli půjček ještě před tím, než se se splátkami dostanete do skluzu. Smiřte se s tím, že celkově novou půjčkou proděláte, ale nestanete se dlužníky a upravíte si závazky tak, abyste je mohli bez nesnází hradit. Půjčku, která by vám měla pomoci, si pečlivě vyberte, pozor na půjčky s příliš vysokými úroky a půjčky od neznámých poskytovatelů. Půjčka bez rozvážení by vám mohla způsobit ještě větší obtíže.

Author: admin